Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Wrzask w przestrzeni - Piotr Sarzyński o pięknie i brzydocie przestrzeni publicznej Wrzask w przestrzeni - Piotr Sarzyński o pięknie i brzydocie przestrzeni publicznej Wrzask w przestrzeni - Piotr Sarzyński o pięknie i brzydocie przestrzeni publicznej

16.11.2012
piątek

Blaski i Wrzaski

16 listopada 2012, piątek,

W najbliższą sobotę, a to oznacza już jutro, kolejny odcinek „Blasków i Wrzasków” tym razem z naciskiem na Wrzaski. Rzecz bowiem będzie o chaosie urbanistycznym polskich przedmieść. Jest się nad czym poznęcać. A przy okazji wizyta w prawdziwym orientalno-barokowo-wenecko-mauretańskim pałacu, pachnącym jeszcze…. świeżością. Wszystko to wspólnie z Anną Jurksztowicz i Kubą Szczęsnym, projektantem najwęższego domu na świecie.Zapraszam do oglądania wszystkich, którzy dotychczas na nasz program nie trafili. Godz. 11.30 TVP1. A jeśliby ktoś miał ochotę obejrzeć dwa poprzednie odcinki, to linki do Narodowego Instytutu Audiowizualnego znajdzie poniżej:

http://www.nina.gov.pl/ninateka/wideoteka/detal/2012/10/29/Blaski_i_wrzaski__odc_1_

http://www.nina.gov.pl/ninateka/wideoteka/detal/2012/11/08/Blaski_i_wrzaski__odc_2_

Nam udało się szczęśliwie dobrnąć do końca zdjęć do pierwszych dziewięciu odcinków. Nie bez przygód – czasem nas wyrzucano, czasem przed nami uciekano. Emisja zakończy się około lutego 2013. A dalej? To zależy, czy uda się zdobyć pieniądze, czy będziemy mieli dobrą frekwencję (na razie, odpukać, jest zaskakująco dobra), czy znajdą się reklamodawcy itd itp. Znaków zapytania jest wiele, a program o przestrzeni publicznej to nie taniec z gwizdami i zniknąć może w każdej chwili. Na razie jednak cieszę się, bo będę mógł bardziej poświęcić się regularnemu redagowaniu bloga, z czym ostatnio były pewne problemy.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Wszystko ładnie pięknie tylko czemu z 20 minutowego programu czołówka ma 90 sekund ? Nie dało się jakoś zapełnić odcinka że taki długi wstęp jest ?

 2. O odcinku w górach:
  Nie wiem gdzie ponarzekać na ten temat:
  3 minuta – sekwencja przejazdu samochodem, sztuczne reżyserowane dialogi między prowadzącymi.
  4 minuta – pseudobełkot na temat pseudodworku
  5:40 – rozmowa telefoniczna na jaki temat ? do zapchania czasu ?
  7 minuta – pierwsza rozmowa na temat.
  8-10 minuta – scena pościgu
  11 minuta – znowu coś na temat i to aż 4 minuty !
  15 minuta – wymądrzanie się słowami których prosty polak nie zrozumie
  16 – CTKJ ? t morze od razu wyburzyć i zrobić pod ziemią żeby krajobrazu nie szpeciło ?
  17 – kolejna scena pościgu. Dobra źle to wygląda ale czemu na to aż tyle czasu poświęciliście ?
  18 – no ładny budynek ale szkoda że nie pokazaliście go więcej, bo jeśli w nim dobre są tylko okna i taras to czemu o nim rozmawiać. Jak wygląda ta „doświetlona” jadalnia ?
  19 – śmichy-hihy

  I okazuje się że najlepszym elementem programu był burmistrz Wisły.
  Jak mówił Pan że będzie program o architekturze w Polsce to skakałem z radości jak małe dziecko. A widzę że wyszedł z tego jakiś koszmarek, o architekturze i porządku publicznym było 5 minut z całego programu, reszta to show z udziałem prowadzących i bezsensowne rozmowy. Zawiodłem się. Nie jestem architektem, nie znam się na architekturze ale przeszkadza mi chaos za oknem. Czemu zatem nie zrobi Pan programu na poziomie Pańskiego bloga ? O architekturze, porządku publicznym, udanych i nieudanych realizacjach, ucząc ludzi którzy by go oglądali co to znaczy porządek i ład. Naprawdę chciałbym tego.
  Mam nadzieję że przy kręceniu pozostałych odcinków weźmie Pan te rady pod uwagę.
  Pozdrawiam
  Kwachu

 3. Temat zacny, choć przydałoby się może więcej przestrzeni a mniej prowadzących… No i aż się prosi, żeby pokazać jakieś dobre praktyki – ciągle mówicie Państwo o uporządkowaniu przedmieść, ale w programie nie pojawia się nawet jeden obrazek jak taka uporządkowana przestrzeń wygląda w Europie. Kontrastem dwóch obrazków można powiedzieć więcej, niż wszystkimi „piekłami” i „śmietnikami”, których padło w odcinku coniemiara.

  Aha, i sekwencja wyjeżdżania samochodem z podwórka TVP… 25 sekund zupełnie niczego…

  Pozdrawiam

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Bardzo udany pomysł z tym piętnowaniem głupoty urbanistycznej naszych samorządowców pozwalających niedouczonym architektom rozwijać skrzydła w rytm muzyki budo-polo. Szkoda, jednak że realizatorzy pomysłu zdają się czasem nie mieć jaj (damę przepraszam). Do tego dochodzi bezmyślna promocja pustej NINAteki przy pomocy ślepych linków polecających. Kochani, skupciue się trochę na robocie, naprawdę!

 6. Widzę, że program „rozkręca się” i rozwija „liniowo” – jest coraz lepszy trzeci – „urbanistyczny” – odcinek najlepszy !

 7. Dziękuję!!!

 8. Oglądałem program i krew mnie zalewa jak prowadzący krytykują wiele nowych budynków a przy tym obrażają ich mieszkańców! Ciekawi mnie czy właściciele wyrazili na to zgodę. Promują drogie przeszklone i nieekonomiczne w utrzymaniu budynki, których budowanie w naszych warunkach klimatycznych jest bez sensu. Chwalą budynki budowane w lasach lub miejscach o dużym zadrzewieniu, zapominając, że niewielu właścicieli ma takie możliwości i finanse. Widać patrzą tylko po sobie. Bez sensu chwalą architekturę, która nie pasuje do budynków pozostałych. Wyrażają swoje głupawe opinie w jakich to domach nie chcieli by mieszkać pokazując przykłady. A kogo to obchodzi, przy czym sami mieszkają w szkaradach! Wasze propozycje budynków, ekonomicznie nie są niczym poparte, wręcz przeciwnie to ekonomiczne dno nie mające nic wspólnego z polskimi realiami! Program jest żenujący pozbawiony kultury i mam nadzieję, że szybko zniknie z anteny!!!
  PS.Nie dziwię się, że was wyrzucano. Gdybyście pojawili się u mnie też bym was wyrzucił! Co do znęcania się to faktycznie się znęcacie, tylko dlaczego za publiczne pieniądze i kogo to obchodzi co się wam nie podoba!

Dodaj komentarz

Pola oznaczone gwiazdką * są wymagane.

*

 
css.php